Reality or Dream - 1.DÍL

1. září 2013 v 17:55 | PaJaN |  Reality or Dream

Title: Reality or dream
By: Kačíí
Part: 1.


Černovlasá dívka stojí před těžkým rozhodnutím.
Je noc, nikdo nikde, jen z dálky se ozývá vytí blížícího se obrovského, zuřivého vlka. Vyklepaná a vysílená utíkáním před ním stojí černovláska u úzké lávky nad rozbouřenou řekou. Jediná možnost záchrany je teď přejít lávku a dostat se na bezpečnou stranu. V hlavě se jí promítá spousta myšlenek, které nedávají žádný smysl. Mysl ji vysílá jednoznačné zprávy. Skoč! Běž! Stůj!
Černovláska zděšeně koukla na rozbouřenou řeku. Studený podzimní vítr jí rozházel její černé havraní vlasy. Strachem a zimou se jemně zatřásla. Nevěděla co dál, nevěděla, jestli ji lávka udrží. Nevěděla, jestli na druhé straně řeky nečíhá také nějaké nebezpečí. Divoké zvíře jí teď už téměř funělo za zády.
Rozhodla se. Není jiná možnost. Nemohla už déle čekat. Myslí jí prolétlo. Radši se utopit, než se nechat roztrhat tím zvířetem. Vrhla se tedy na lávku. Desky ztrouchnivělé a provazy zteřelé. Váhu dívky však udržely. Stačilo, ale jen slabé zavadnutí drápem zvířete o jeden z provazů a všechno by bylo ztraceno. Na tohle ale černovláska nepomyslela.
Vystrašená dívka pomalým, jistým krokem postupovala po lávce dál a dál.
Věděla, že divoký vlk už dorazil až k řece, neodvažovala se však otočit a pohlédnout mu znovu do jeho očí, neměla na to odvahu. Doufala jen, že se včas dostane na bezpečnou stanu, těšila se, že si bude moct odpočinout, jakmile tam dojde.
Chybělo jí už jen pár metrů a unikla by od všeho, od vlka, od rozbouřené řeky.
Praštění provazů za jejími zády, ale naznačovalo pro mladou černovlásku jinačí osud. Rozzuřený vlk chňapl po provazech a ty nevydržely a praskly.
Bezmocnému děvčeti se v očích objevilo zděšení, před očima jí přejel celý její život, pod nohama už necítila dřevěná prkna lávky, chybělo jí tak málo a přitom byla tak daleko. Volným pádem padala dolů přímo do ledové řeky.
V tem stejný okamžik se trhnutím probudila jiná dívka ze své noční můry. Udýchaná seděla na posteli a snažila si vzpomenout, co se jí zdálo.
Neposedné pramínky hnědých vlasů, které jí spadly do obličeje, rychle zastrčila za ucho.
Byl to jen sen, opakovala si pořád pro sebe, jen zlý sen…
PS: Zdravím, tak co na tenhle dílek říkáte? Budete to někdo číst, chci jen vědět jestli to má cenu psát. Mám v hlavě totiž pár nápadů. Chci znát váš názor. Prosím pište v komentářích..(klidně mi to i zkritizujte) Kačíí
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luzik Luzik | 2. září 2013 v 18:47 | Reagovat

To je neuvěřitelný a tajemný, určitě budu číst dál!

2 Vlcek Vlcek | 3. září 2013 v 19:39 | Reagovat

Bože
Bože
Bože
D
O
K
O
N
A
L
O
S
T
T
O
S
E
N
E
D
Á
P
O
P
S
A
T
R
Y
C
H
L
E
D
A
L
Š
Í
D
Í
L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 annee56 annee56 | 8. září 2013 v 10:57 | Reagovat

Uzasny, ctu dal!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.